• Úvod
 • Novinky
 • On-line platba místních poplatků a nájmů z pozemků

On-line platba místních poplatků a nájmů z pozemků

Již nyní si můžete pro platbu v příštím roce zařídit možnost on-line platby a nahlásit společného zástupce!

V letošním roce byla pro všechny zprovozněna aplikace, kde je možné uhradit zejména místní poplatky za odpady a psy on-line. Platba je možná provést i za nájem z pozemků.

Nejčastějším místním poplatek je místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství. Zde ale zpravidla hradí poplatky jeden člen domácnosti za více osob. Nová aplikace funguje jako e-shop a přihlášená osoba si do „košíku“ přidá místní poplatek i za členy své domácnosti.

Aby vše fungovalo, jak má, je v příslušném programu potřeba nastavit, kdo je hlavní plátce a za které členy domácnosti by chtěl on-line platbu provést.

Prosíme proto všechny, kteří mají o tuto novou službu zájem a chtějí hradit nejen za sebe, aby e-mailem kontaktovali pracovnici správy místních poplatku paní Hanu Jiroušovou, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Ta vše v programu nastaví.

Kontaktovat ji můžete již nyní, není potřeba čekat do nového roku, nastavení se tím urychlí a bude od nového roku funkční.

Blíže k nové webové aplikaci:

Na webových stránkách města www.mesto-rokytnice.cz byl nově umístěn odkaz pro platbu místních poplatků a nájmů on-line. Jedná se o aplikaci Služby na webu města Rokytnice nad Jizerou.

Přihlášení probíhá skrze Národní bod pro identifikaci a autentizaci, obdobně jako přihlášení k datové schránce. Přihlášení ke svému účtu je možné zde: https://sluzby.alis.cz/rokytnice-nad-jizerou

Cílem služby je umožnit občanům zobrazit si svoje nezaplacené poplatky online přes internet
z pohodlí svého domova a ušetřit si cestu na úřad. Poplatky je možné rovnou na tomto webu uhradit.


Podmínkou pro to, abychom zobrazili poplatky právě vám (příp. vaší rodině), je přihlásit se,
tj. elektronicky se identifikovat prostřednictvím kvalifikovaného poskytovatele.

 

Prostřednictvím aplikace Služby na webu lze uhradit tyto platby:

 • místní poplatek za obecní systém odpadového hospodářství,
 • místní poplatek ze psů,
 • nájmy z pozemků nebo nájmy z hrobových míst.

Platba se provede prostřednictvím platební brány GoPay. Zde si můžete zvolit mezi několika způsoby platby (např. platební kartou, QR kódem, bankovním převodem).

Možnost platby místních poplatků za víc osob (za celou domácnost):

Před platbou kontaktujte správce místních poplatků paní Hanu Jiroušovou na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V e-mailu uveďte, že máte zájem o platbu místních poplatků on-line za více osob a dále uveďte, která fyzická osoba bude hlavním plátcem a za které další fyzické osoby bude poplatek uhrazen.

Pokud budete platit pouze sami za sebe, není nutné nic dopředu hlásit, jednotlivé fyzické osoby systém rozlišuje automaticky.

Přihlášení do aplikace je možné pouze prostřednictvím elektronické identity občana.
Po přihlášení se tedy objeví webová stránka identity občana, kde si fyzická osoba zvolí způsob identifikace. Nejběžnějším způsobem je bankovní identita nebo e-Občanka.

 • Pro bankovní identitu jsou potřeba údaje, kterými se fyzická osoba přihlašuje do svého internetového bankovnictví. Tím ověří svoji totožnost a pokračuje v aplikaci pro platbu poplatků.
 • Druhým častým způsobem je e-Občanka. K tomu je potřeba mít občanský průkaz s aktivovaným elektronickým čipem a čtečku čipových karet.

Podrobné informace k identitě občana jsou zveřejněny na: https://info.identitaobcana.cz/

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

 • Horní Rokytnice 197
 • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
 •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
 •  481 549 311
 • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
 • ID datové schránky: htabfwg

Otevírací doba pokladny

Pondělí
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Úterý
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Středa
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Čtvrtek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Pátek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30

Partneři

Krkonose logo barva RGB smallJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz