Pomoc Ukrajině

🇺🇦 AKTUÁLNÍ INFORMACE OHLEDNĚ POMOCI UKRAJINĚ 🇺🇦

 10. 5. 2022 

V současné chvíli je v Rokytnici nad Jizerou ubytováno okolo 150 uprchlíků z Ukrajiny. 
Poměrově k počtu obyvatel stále patříme díky vysoké koncentraci uprchlíků k těm nejvíce vytíženým městům.
Proto je na KACPU v Liberci (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině) evidován "stop stav" s přijímáním nových uprchlíků v Rokytnici nad Jizerou.

Pokud by se někdo rozhodl souhlasit s ubytováním nových uprchlíků z Ukrajiny, důrazně upozorňujeme, že je třeba, aby se zároveň intenzivně zapojil do pomoci nově příchozím uprchlíkům (doprovod při zařizování potřebných dokumentů a formalit, pomoc při zajištění humanitární dávky apod.). Kapacita našich dobrovolníků - koordinátorů je totiž již zcela vyčerpána. 

Většina zdejších uprchlíků k nám přišla hned v prvních dnech/týdnech a v současné chvíli tak mají za sebou již jistý stupeň adaptace. Velkou zásluhu na tom mají dobrovolníci - koordinátoři a DDM Pod Střechou.
Děti navštěvují adaptační skupinu v základní škole, pro studenty i dospělé jsou realizovány kurzy českého jazyka. 

 

 14. 03. 2022 - 17:00 

V Rokytnici nad Jizerou je aktuálně ubytovaných ca 50 ukrajinských uprchlíků. Další desítky lidí očekáváme v následujících dnech.

Zavádíme jednotné informační telefonní číslo, přes které bude probíhat veškerá koordinace (pouze v češtině) 702 998 966. Případně je možné obracet se e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě, že jste jako ubytovatel poskytl svoji kapacitu a ozve se Vám krajské centrum (KACPU), že k Vám dovezou nějaké Ukrajince, dejte vědět na výše uvedené kontakty. V rámci přehlednosti a efektivity nabízené pomoci prosíme koordinujte všechny Vaše aktivity (sbírka, žádosti o pomoc, atd.) skrze výše uvedené kontakty.  I dobře míněná aktivita nemusí mít žádoucí dopad.

Pokud máte zájem aktivně pomoci, uvítáme dobrovolníky na práci s již ubytovanými lidmi - např. pomoc s nákupem, vyřízením dokladů, atd. (tlumočníci jsou případně k dispozici). Přihlásit se můžete skrze formulář na adrese https://tinyurl.com/rokytnice2022.

I když se situace stále mění, připravili jsme základní infoletáky (pokud zjistíte, že je nějaká informace chybná, dejte nám prosím urychleně vědět).

▶️ INFO PRO UBYTOVATELE UKRAJINCŮ ◀️

▶️ INFO PRO PŘÍCHOZÍ UKRAJINCE (česky) ◀️

▶️ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВХІДНИХ УКРАЇНИ ◀️

Město Rokytnice nad Jizerou spouští projekt improvizované potravinové banky trvanlivých potravin. Více info v letáku na tomto odkazu ▶️ POTRAVINOVÁ BANKA ◀️. Žádáme proto všechny občany, kteří chtějí pomoci a mohli by poskytnout nějaké vhodné potraviny, aby je dopravili do Městského informačního centra (předání je nutné předem domluvit na tel. 702 998 966).

   07. 03. 2022 - 17:00 

🔵🟡 V Rokytnici právě probíhá 3. materiální sbírka na pomoc Ukrajině. Tato sbírka je pro partnerský region Libereckého kraje, Vinnyckou oblast. Sbíráme:

 • 5 000 nákoleníků
 • teplé spodní prádlo, ponožky, povlečení
 • čepice, rukavice
 • potravinové dávky
 • 5 000 lékárniček
 • 500 brašen první pomoci
 • spací pytle, karimatky, teplé přikrývky
 • samostatné generátory
 • 5 000 neprůstřelných vest
 • 5 000 helem 

Sběrné místo je opět v garáži za Domem dětí a mládeže (Horní Rokytnice 467) nebo v Infocentru radnice (Horní Rokytnice 197). Věci noste prosím do čtvrtka 10. 3. 2022 do 10 hodin. Odpoledne budou věci odvezeny na překladiště do Jilemnice.

👍 Děkujeme za dary poskytnuté v první a druhé sbírce pořádané ve spolupráci se Skauti Semily. Vše proběhlo rychle a podle plánu bylo předáno dále.

🔵🟡 Na území Rokytnice nám postupně přibývá ukrajinských spoluobčanů (v tuto chvíli ca 25 osob) a snažíme se v rámci časových a personálních kapacit zajišťovat vše potřebné. Vznikla nová facebooková skupina, kde budou hledány aktuálně poptávané záležitosti. Skupina je přístupná veřejnosti - kdo nemůže odepsat na Facebook, nechť napíše na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

▶️ Pomoc Ukrajině 2022 - Rokytnice a okolí | Facebook◀️

🔵🟡 Děkujeme všem dobrovolníkům ❗, kteří nabídli svoje služby, schopnosti, ubytování, atd. Všechny nabídky evidujeme a postupně se na Vás budeme podle potřeb obracet.

 

 01. 03. 2022 - 13:00 

❓ Zřídilo město Rokytnice nad Jizerou veřejnou finanční sbírku na pomoc Ukrajině?
NE
. Město Rokytnice nad Jizerou zatím neplánuje zřídit finanční sbírku na pomoc Ukrajině. Pokud chcete Ukrajinu finančně podpořit, přispějte prosím přes zavedené charity, které mají s financováním následků válek zkušenosti.

❓ Zřídilo město Rokytnice nad Jizerou věcnou sbírku na pomoc Ukrajině?
ANO
. Spolupracujeme s Libereckým krajem na sbírce materiálního vybavení, které můžete donést:

 • do garáže za Domem dětí a mládeže (Horní Rokytnice 467),
 • případně na Infocentrum v budově radnice (Horní Rokytnice 197).

V současné chvíli potřebujeme: Maskáčové oblečení a termoprádlo; Helmy, přilby a chrániče na kolena; Baterky, čelovky; Termokamery; Neprůstřelné vesty vyšší kategorie; Karimatky, termodeky, spacáky, matrace; GoPro kamery s popruhem na hrudník; Léky a lékárničky; Konzervy s jídlem

 pomoc ukrajine

V sobotu proběhla už první sbírka ve spolupráci se Skauti Semily a DDM Pod Střechou, Rokytnice nad Jizerou.

❓ Jsou v Rokytnici nad Jizerou váleční uprchlíci a mohu jim nějak pomoci?
ANO. V současné době jsou v Rokytnici nad Jizerou první Ukrajinští občané. V současné chvíli není potřeba žádná konkrétní pomoc - viz další bod.

Mohu se nějak podílet na pomoci lidem prchajícím před válkou?
ANO. Vyplňte prosím tento formulář jaké jsou Vaše možnosti a my se Vám ozveme: https://tinyurl.com/rokytnice2022. Jakákoli pomoc je vítána…

❓ Máte v okolí někoho, kdo válku na Ukrajině špatně psychicky zvládá?
Obraťte se prosím na odborníky, kteří Vám s touto nelehkou situací pomohou. Psychologická pomoc pro občany:  https://www.mvcr.cz/clanek/psychologicka-pomoc-pro-obcany-valka-na-ukrajine.aspx

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

 • Horní Rokytnice 197
 • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
 •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
 •  481 549 311
 • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
 • ID datové schránky: htabfwg

Otevírací doba pokladny

Pondělí
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Úterý
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Středa
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Čtvrtek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Pátek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30

Partneři

Krkonose logo barva RGB smallJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz