Léta s letáky končí - nový způsob oznamování odstávek ČEZ

Vážení občané,

dovolte, abychom vás informovali o možnosti informování o plánovaných odstávkách elektrické energie. Změna se týká všech zákazníků připojených k elektrické síti společnosti ČEZ Distribuce, a. s., a to bez ohledu na zvoleného dodavatele elektřiny. ČEZ Distribuce, a. s., je provozovatelem distribuční soustavy a zajišťuje bezpečné a spolehlivé dodávky na území 11 krajů (vyjma území Hlavního města Prahy, kraje Jihočeského a Jihomoravského kraje a částečně krajů Vysočiny a Zlínského).

O ukončení výlepů plakátů a nahrazení oznamování přechodem na e-maily a SMS jsme informovali v průběhu roku 2020 výlepy informačních příloží k plakátům, současně roznášíme v rámci pravidelných odečtů stavů elektroměrů zákazníkům manuály k registraci služby automatického zasílání informací o odstávkách do schránek a informace jsou také zveřejněny na našich webových stránkách www.cezdistribuce.cz

Na závěr roku proběhla k seznámení našich zákazníků s přínosy změny plošná mediální informační kampaň „Léta s létaky končí“.

I nadále budeme informovat příslušné obecní a městské úřady s žádostí o vyvěšení upozornění na úřední desku a informování obyvatel dalšími v místě obvyklými způsoby (web, sociální sítě). Během měsíce února budeme města a obce informovat novým způsobem a to do datových schránek, navíc oznámení bude včetně mapového podkladu, ze kterého bude patrné, v jaké lokalitě plánovaná odstávka bude.

Na www.cezdistribuce.cz/sluzba si můžete registrovat bezplatnou službu zasílání upozornění na odstávku elektřiny e-mailem i prostřednictvím SMS. Zákazníci, kteří nedisponují ani mobilním telefonem, mohou požádat své příbuzné či známé a požádat je o registraci služby zasílání oznámení o odstávkách na jejich telefon nebo e-mail. Upozornění chodí minimálně s 15denním předstihem, je tedy dostatek času, aby byla tato informace předána např. seniorům.

Odstávky budeme také nadále zveřejňovat na www.cezdistribuce.cz/odstavky, kde pro zákazníky připravujeme nově i orientační mapu s odstávkou dotčenými adresami v konkrétní obci. Ke zjištění aktuální informace o bezproudí a případnému nahlášení poruchy je možné využít také portál Bez Šťávy (www.bezstavy.cz).

ČEZ Distribuce, a. s.