Město Rokytnice nad Jizerou realizovalo projekt s názvem: „Studie celkového pohybu pěších návštěvníků, běžkařů, zásobování objektů a využití komunikací pro sjezdové lyžování“.

Předmětná studie bude sloužit jako podklad pro Územní studii propojení a rozvoje stávajících lyžařských areálů Studenov a Horní Domky, varianta B. Tato Územní studie je podkladem pro pořízení změny ÚP Rokytnice nad Jizerou a zároveň podklad pro propojení a rozvoje stávajících lyžařských areálů Studenov a Horní Domky.

Pokračovat ve čtení

Informace o pro občany - svoz komunálních odpadů

V současné době bylo dokončeno přeznačování a čipování nádob na směsný komunální odpad a zároveň byly vyměněny kovové nádoby za plastové.

V tuto chvíli by již měly být všechny nádoby občanů označeny šedou samolepkou EKO Jilemnicko.  Neoznačené nádoby vyváženy nebudou!

Pokud někomu nebyla z různých důvodů nádoba přelepena novou samolepkou EKO Jilemnicko a očipována nebo pokud někomu nebyla vyměněna kovová nádoba za plastovou, obraťte se prosím na zaměstnance městského úřadu k dořešení. Kontaktovat můžete paní Hanu Jiroušovou, tel. 481 549 322, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo paní Martinu Šubrtovou, tel. 481 549 319, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme touto cestou všem obyvatelům Rokytnice nad Jizerou za pomoc a součinnost při čipování a výměně popelnic. Díky jim se podařilo tyto práce provést poměrně rychle a bez větších komplikací. Velký dík patří i zaměstnancům města, kteří se na celé akci podíleli.

Pomoc Ukrajině

🇺🇦 AKTUÁLNÍ INFORMACE OHLEDNĚ POMOCI UKRAJINĚ 🇺🇦

10. 5. 2022

V současné chvíli je v Rokytnici nad Jizerou ubytováno okolo 150 uprchlíků z Ukrajiny.
Poměrově k počtu obyvatel stále patříme díky vysoké koncentraci uprchlíků k těm nejvíce vytíženým městům.
Proto je na KACPU v Liberci (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině) evidován "stop stav" s přijímáním nových uprchlíků v Rokytnici nad Jizerou.

Pokud by se někdo rozhodl souhlasit s ubytováním nových uprchlíků z Ukrajiny, důrazně upozorňujeme, že je třeba, aby se zároveň intenzivně zapojil do pomoci nově příchozím uprchlíkům (doprovod při zařizování potřebných dokumentů a formalit, pomoc při zajištění humanitární dávky apod.). Kapacita našich dobrovolníků - koordinátorů je totiž již zcela vyčerpána.

Většina zdejších uprchlíků k nám přišla hned v prvních dnech/týdnech a v současné chvíli tak mají za sebou již jistý stupeň adaptace. Velkou zásluhu na tom mají dobrovolníci - koordinátoři a DDM Pod Střechou.
Děti navštěvují adaptační skupinu v základní škole, pro studenty i dospělé jsou realizovány kurzy českého jazyka.

14. 03. 2022 - 17:00

V Rokytnici nad Jizerou je aktuálně ubytovaných ca 50 ukrajinských uprchlíků. Další desítky lidí očekáváme v následujících dnech.

Zavádíme jednotné informační telefonní číslo, přes které bude probíhat veškerá koordinace (pouze v češtině) 702 998 966. Případně je možné obracet se e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V případě, že jste jako ubytovatel poskytl svoji kapacitu a ozve se Vám krajské centrum (KACPU), že k Vám dovezou nějaké Ukrajince, dejte vědět na výše uvedené kontakty. V rámci přehlednosti a efektivity nabízené pomoci prosíme koordinujte všechny Vaše aktivity (sbírka, žádosti o pomoc, atd.) skrze výše uvedené kontakty.  I dobře míněná aktivita nemusí mít žádoucí dopad.

Pokud máte zájem aktivně pomoci, uvítáme dobrovolníky na práci s již ubytovanými lidmi - např. pomoc s nákupem, vyřízením dokladů, atd. (tlumočníci jsou případně k dispozici). Přihlásit se můžete skrze formulář na adrese https://tinyurl.com/rokytnice2022.

I když se situace stále mění, připravili jsme základní infoletáky (pokud zjistíte, že je nějaká informace chybná, dejte nám prosím urychleně vědět).

▶️ INFO PRO UBYTOVATELE UKRAJINCŮ ◀️

▶️ INFO PRO PŘÍCHOZÍ UKRAJINCE (česky) ◀️

▶️ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВХІДНИХ УКРАЇНИ ◀️

Město Rokytnice nad Jizerou spouští projekt improvizované potravinové banky trvanlivých potravin. Více info v letáku na tomto odkazu ▶️ POTRAVINOVÁ BANKA ◀️. Žádáme proto všechny občany, kteří chtějí pomoci a mohli by poskytnout nějaké vhodné potraviny, aby je dopravili do Městského informačního centra (předání je nutné předem domluvit na tel. 702 998 966).

Pokračovat ve čtení