Naučné stezky

V Rokytnici nad Jizerou se nachází několik naučných a tematických stezek.

Souhrnný leták ke stažení zdeNaucne stezky vse

Poznávací okruh Okolo Rokytnice

Jaro, léto a podzim jsou ideální období, kdy můžete objevovat krásy a zajímavosti Rokytnice nad Jizerou a našich nejvyšších hor - Krkonoš. Stezka Vás provede malebnou krajinou Rokytnicka, naskytnou se Vám nádherné výhledy na celé údolí Rokytnice, Krkonoše i Jizerské hory. Dozvíte informace o historii Rokytnice nad Jizerou, o přírodních krásách i kulturních zajímavostech. Poznávací okruh nemusíte projít celý, ale kdekoliv si ho zkrátit a pokračovat druhý den. Okruh si rovněž můžete prodloužit o další zajímavé zastavení na skalní vyhlídce Stráž nebo Dvoračkách.

Leták ke stažení zde:

Interaktivní Pašerácká stezka

Vydejte se s námi po stopách dávných pašeráků a zkuste se s námi přenést do dob, kdy hřebeny Krkonoš a stráně nad Rokytnicí nad Jizerou byly svědky napínavých honiček mezi pašeráky a strážci hranic. Pašerácká stezka, která je vhodná zejména pro pěší turisty a rodiny s dětmi, pro které jsou zde interaktivní naučné panely.

Leták ke stažení zde:

Stezka Rokytnických rodáků

Stezka Rokytnických rodáků začíná na Dolním náměstí vedle radnice a končí na Horním náměstí vedle pošty. Na stezce se dozvíte řadu informací o významných rokytnických rodácích. Jedná se o poměrně krátkou stezku, která překvapivě nevede volnou krajinou, ale přímo městskou zástavbou. Můžete se tak seznámit s místní architekturou, kuchyní, ale i s běžným životem města a lidí, kteří v něm žijí.

Stezka Dřevosochání 

Stezka „Dřevosochání“ Vás zavede do malebné části Rokytnice nad Jizerou - Františkova ke „Starému kravínu“, který dnes funguje jako muzeum a galerie, kde je možné spatřit řadu zajímavých exponátů z historie Františkova a ze života místních obyvatel. Tématická stezka je věnování tradiční kulturní akci „Dřevosochání“ konané každoročně na začátku července právě u Starého kravína. Na stezce na vlastní oči spatříte řadu dřevěných soch, které byly v průběhu let v rámci Dřevosochání vytvořeny.

Muzeum a galerie Starý kravín – 775 970 180

Kaplička ve Františkově z roku 1884

Leták ke stažení zde:

Stezka Krakonoš a lyžníci 

Prostřednictvím stezky „Krakonoš a lyžníci“ se seznámíte se samými počátky lyžování – zábavy a sportu, který se masově rozšířil do celého světa a stal se součástí aktivního trávení volného času milionů lidí na celé planetě. K tomu rozšíření nemalou měrou přispěly také naše hory – Krkonoše a lidé zde žijící.

Leták ke stažení zde:

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

  • Horní Rokytnice 197
  • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
  •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
  •  481 549 311
  • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
  • ID datové schránky: htabfwg

Otevírací doba pokladny

Pondělí
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Úterý
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Středa
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Čtvrtek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Pátek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30

Partneři

Krkonose logo barva RGB smallJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz