• Město
  • Zdravé město a MA 21

Soutěž „Pojďme si vytvořit naše logo“ má své vítěze

V rámci Projektu Zdravé město a místní Agendy 21 byla vyhlášena soutěž „Pojďme si vytvořit naše logo“, ve které se nekladly žádné meze, a mohl se jí zúčastnit úplně každý. Nakonec se nám sešlo 43 úžasných návrhů od 15 velmi šikovných návrhářů.

Neformální skupina pro Projekt Zdravé město a místní Agendu 21 dostala velmi těžký úkol a to vybrat z těch všech úžasných návrhů vítěze. Neformální skupina posuzovala u každého návrhu, jestli návrh vyjadřuje podstatu Města nebo podstatu Projektu Zdravé město a Místní Agenda 21. Jestli je návrh vhodný pro další odborné zpracování loga, tzn. čím jednodušší tím lepší. U těchto kritérií byl výsledek hodnocení ANO či NE. Bodově se hodnotil nápad a celkový vzhled návrhu. Pokud návrh nesplňoval kritérium vhodnosti pro grafické zpracování a nesplňoval jedno z kritérií vystihující podstatu Města či projektu, nebyl dále bodově hodnocen a nemohl postoupit do užšího hodnocení.

Neformální skupina se při hodnocení dohodla na tom, že vybere několik vhodných návrhů, které budou postupovat do užšího hodnocení. Do užšího hodnocení postoupilo 8 návrhů. Tyto návrhy byly posouzeny odborníky přes grafiku. Na základě jejich doporučení bude vybrán vítěz.

Nebylo úplně lehké vybrat jednoho vítěze. Proto neformální skupina vybrala tři návrhy, které se umístili takto: Na 1. – 2. místě se umístily návrhy č. 1 a č. 2. U těchto návrhů nešlo jednoznačně určit vítěze, protože vychází ze stejného motivu, což je naše radnice. Autoři těchto návrhů odmítli převzít věcnou cenu a to z toho důvodu, že jsou členové neformální skupiny pro Projekt Zdravé město a místní Agendu, proto byl odměněn návrh, který se umístil na 3. místě - návrh č. 33. Tento návrh vypracovala slečna Tereza Pohořalá, žákyně naší základní školy ze třídy 9. A.

Podrobnější informace o hodnocení naleznete zde. Naleznete zde prezentaci jednotlivých návrhů a zápis z hodnocení návrhů, prezentaci můžete také shlédnout přímo v prostorách radnice na obrazovce před sekretariátem a výstavu jednotlivých návrhů můžete shlédnout též v prostorách radnice a to ve vestibulu u hlavního vchodu.

Nyní se pracuje na odborném zpracování loga, který bude vycházet z návrhů č. 1 a č. 2. Ze zpracování určitě vznikne mnoho zajímavých variant loga pro Projekt Zdravé město a místní Agendu 21.