Velkoobjemový odpad - karta občana a bonusy

S účinností od roku 2017 došlo ke změně pro bezplatné odkládání velkoobjemových odpadů ve Sběrném dvoře Rokytnice nad Jizerou, resp. odkládání v rámci uhrazeného místního poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění využívání a odstraňování komunálních odpadů

Dosud měli občané a vlastníci chalup možnost velkoobjemový odpad bezplatně odkládat pouze ve dvou termínech během kalendářního roku. Odložení mimo stanovené termíny bylo zpoplatněno ceníkem provozovatele sběrného dvora.

Od roku 2017 mohou občané a vlastníci chalup velkoobjemové odpady odkládat celoročně podle vlastní potřeby při provozních dnech sběrného dvora. Za tímto účelem je k tomuto dopisu přiložena tzv. KARTA OBČANA, vystavená jednotlivě pro každého poplatníka.

V současné době platí evidenční limit v rozsahu 150 kg na poplatníka.

V případě potřeby tedy můžete velkoobjemový odpad na sběrném dvoře kdykoliv bezplatně odložit po předložení této karty. Váha přivezených odpadů Vám bude následně obsluhou odečtena z evidenčního limitu karty a není tedy nutné přivézt např. 150 kg najednou.

Po vyčerpání limitu lze velkoobjemový odpad odložit za úplatu dle platného ceníku provozovatele sběrného dvora, kterým je spol. Severočeské komunální služby, s. r. o. Obsluha sběrného dvora může při použití karty vyžadovat i občanský průkaz nebo podpis do evidenční knihy.

Je samozřejmé, že s kartami nezletilých dětí budou manipulovat jejich rodiče.

Poplatníkům s trvalým pobytem v Rokytnici nad Jizerou byly karty občana distribuovány zaměstnanci města. Vlastníci objektů sloužících k individuální rekreaci kartu obdrží na vyžádání od správce místních poplatků (Hana Jiroušová, tel. 481549322, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Provozní dny sběrného dvora:

 • středa               13.00 – 18.00 hodin
 • neděle              13.00 – 18.00 hodin

 KARTA OBČANA je nyní nastavena na jednotlivého poplatníka s evidenčním limitem 150 kg. Karta je vydána na dobu neurčitou, správa systému pro každý rok nastaví nový váhový limit. Karty se tedy nebudou vydávat každý rok znovu.

 V případě poškození nebo ztráty karty informujte neprodleně správce místních poplatků (paní Hana Jiroušová, tel. 481 549 322, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), která původní kartu zablokuje a zabezpečí vydání karty nové. K zablokování karty může dojít i v případě neuhrazeného místního poplatku. V případě poškození nebo ztráty karty byl ze strany Města zaveden poplatek za vydání nové náhradní karty, a to ve výši 100,- Kč/ks.

Pro bezplatné odkládání nebezpečných složek odpadů (barvy, laky, kyseliny, apod.) platí původní systém, tj. že radou města budou vyhlášeny 2 termíny pro jejich bezplatné odložení na sběrném dvoře. Připomínáme pouze, že televize, ledničky, monitory a další elektrozařízení mohou již několik let všichni bezplatně celoročně odkládat na sběrném dvoře v rámci zpětného odběru elektrozařízení. Nejedná se o nebezpečný odpad.

BONUSY – další využití karty občana

Tato KARTA OBČANA není určena výhradně pro velkoobjemový odpad, ale umožňuje i čerpání jiných slev, které Městu Rokytnice nad Jizerou nabídly některé organizace nebo podnikající osoby v cestovních ruchu, kultuře, sportu, apod.

 Již v tuto chvíli můžete na základě přiložené karty čerpat tyto slevy:

Sportovní centrum Jilemnice, Jungmannova 146, www.sport-jilemnice.cz

 • sleva 25 % na jednorázové vstupné do bazénu, sauny a solné jeskyně v Jilemnici

Solná jeskyně Rokytnice nad Jizerou, za prodejnou Tesco, Rokytnice nad Jizerou - tel. 604 479 815, e-mail: solnajeskyněTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.solnajeskyne-rokytnice.cz

 • sleva 10 % na jednotlivé vstupné i permanentky

ZOO Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029, www.zoodvurkralove.cz

 • pro letní období – sleva 10 % na zážitkový program Offroad Safari,
 • pro zimní období – sleva 20 % na vstupné z platného ceníku na vstup do zoo pro dospělého a pro dítě do 15 let (nevztahuje se na nákup rodinné vstupenky a nelze kombinovat se skupinovou slevou a jinými slevami).

 

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

 • Horní Rokytnice 197
 • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
 •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
 •  481 549 311
 • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
 • ID datové schránky: htabfwg

Otevírací doba pokladny

Pondělí
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Úterý
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Středa
8:00 – 11:30,    12:30 – 17:00
Čtvrtek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30
Pátek
8:00 – 11:30,    12:30 – 14:30

Partneři

Krkonose logo barva RGB smallJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz