Dům dětí a mládeže Pod Střechou bude zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí

Hejtman Libereckého kraje v souladu s krizovými opatřeními vlády vydal Rozhodnutí o vykonávání péče o děti a mládež, k nimž nemohou za krizové situace vykonávat péči rodiče nebo jiný zákonný zástupce. Jde o péči o děti těch rodičů, kteří jsou např. zaměstnanci zdravotních zařízení, bezpečnostních sborů, základních a mateřských škol, sociálních služeb, České pošty, apod.

Na počátku byly určeny spádové školy pro tyto děti v obcích s rozšířenou působností, což pro zaměstnance z Rokytnice nad Jizerou byla Jilemnice. Po dalších jednáních, kdy řada zaměstnanců např. z Domova důchodců, mateřských škol nebo pečovatelské služby projevila o tuto službu zájem, byl jako další ze školských zařízení určen Dům dětí a mládeže Pod Střechou, Rokytnice nad Jizerou. Dům dětí byl zvolen proto, že dokáže v téměř rodinném prostředí všem dětem zabezpečit nejen on-line výuku dle jejich individuálních rozvrhů, dovážků obědů, ale i zajímavý odpolední program v příjemném prostředí.

Město Rokytnice nad Jizerou tímto děkujeme všem zaměstnancům Domu dětí a mládeže Pod Střechou za umožnění péče o děti a za zcela bezproblémový, profesionální a mimořádně vtřícný přístup při řešení této věci.

V příloze ke stažení rozhodnutí hejtmana Libereckého kraje: