Historie projektu vybudování vyhlídkového lesoparku na Strážníku a jeho projednání s veřejností

Město Rokytnice nad Jizerou v letošním roce zahájilo realizaci jednoho z největších projektů, které v posledních letech uskutečnilo, a to výstavbu vyhlídek na Stráži a opravu místních komunikacích v této lokalitě. Cílem projektu je vybudovat turistickou atraktivitu, která pomůže rozšířit nabídku volnočasových aktivit. V rámci střední Evropy se jedná o jedinečný projekt, který je od začátku podporován i Krkonošským národním parkem a v rámci hodnocení česko-polského dotačního programu byl projekt vyhlídek hodnocen jako třetí nejlepší (jak z českých, tak z polských projektů).

Projekt se připravuje již od roku 2014, a od té doby byl předmětem veřejného jednání zastupitelstva města celkem 15x, včetně jednoho jednání zaměřeného přímo na tento projekt v kulturním domě. Dále byl předmětem několika článků v Rokytnickém zpravodaji a ankety, kterou byla oslovena veřejnost.

Přesto nyní zaznívá od některých obyvatel kritika, kdo takový projekt vůbec mohl schválit, proč ho nikdo s veřejností neprojednal a proč o tom nikdo neví.

Je zřejmé, že se o veřejné dění v našem městě stále zajímá jenom málo lidí. Dlouhodobou snahou vedení města je usnadnit přístup všem občanům k informacím ohledně dění v Rokytnici nad Jizerou. Proto od všech kritiků uvítáme nápady na zlepšení informovanosti. Všichni bychom měli mít na paměti, že šíření nepravd a lží je vizitkou každého jednotlivého šiřitele těchto "informací". Ostatní si o důvěryhodnosti těchto lidí mohou udělat obrázek sami.

Níže přinášíme souhrn veškerých veřejných jednání, kde se projektem zastupitelé zabývali včetně dalších informací, které byly veřejnosti poskytnuty.