Znepřístupnění skalní vyhlídky Stráž

Město Rokytnice nad Jizerou oznamuje široké veřejnosti, obyvatelům města a především jeho návštěvníkům, že od 1. 6. 2020 dochází k omezení vstupu do prostoru skalních vyhlídek na vrchu Stráž.

V této lokalitě probíhá realizace stavby „Vyhlídky nad Rokytnicí - Vybudování vyhlídkového lesoparku na vrchu Stráž“, v rámci které bude vybudováno pět vyhlídkových plošin. Čtyři z nich budou stylizované do podoby postav, které obsahuje znak města Rokytnice nad Jizerou, tj. medvěd, ovce, liška a horník. Jednotlivé vyhlídkové plošiny budou propojeny lesní stezkou a doplněn bude rovněž mobiliář – lavice a stoly. Vyhlídkové plošiny budou tvořeny ocelovou konstrukcí, která bude následně opláštěna dřevem. Vzhledem k harmonogramu stavby bude přístup do prostoru skalních vyhlídek omezen minimálně do konce roku 2020.

Jednotlivá místa staveb vyhlídkových plošin budou označena informačními tabulemi, kterými bude vymezen prostor, kam je vstup zakázán. Prosíme všechny obyvatele i návštěvníky města, aby zákaz vstupu do těchto prostor bezpodmínečně respektovali a do prostoru staveniště v žádném případě nevstupovali. Hrozí zde vysoké nebezpečí úrazu.

Jsme si vědomi toho, že skalní vyhlídka na Stráži je oblíbeným cílem výletů a věříme, že vybudování vyhlídkového lesoparku v této lokalitě tento výletní cíl ještě zatraktivní. Prosíme proto všechny o pochopení a vstřícnost. Pokud jste měli v plánu v letošním roce skalní vyhlídku Stráž navštívit, prosíme, změňte tento plán a návštěvu této lokality odložte na příští rok. Ještě jednou děkujeme za pochopení.