Výměna oken v přízemí budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou

logo LKV letošním roce se Městu Rokytnice nad Jizerou podařila uskutečnit další část výměny oken budovy radnice, konkrétně se jednalo o realizaci projektu „Výměna oken v přízemí budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje, tedy z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory Kultura, památková péče a cestovní ruch, v rámci programu podpory č. 7. 2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji.

Výměna oken probíhala v přízemí budovy radnice, kde se původní dřevěná špaletová okna nacházela již v havarijním stavu. Dřevěné rámy oken byly rozeschlé a prohnilé. Jednotlivá křídla oken byla svěšená a zkřivená, nešla dostatečně dovřít a netěsnila. Tmel u zasklení byl rozpraskaný a odpadával. V rámci projektu byla realizována výměna oken v kancelářích číslo v kancelářích č. 3, č. 4 (úsek sociální a matriky) a č. 5 (celé zázemí lékaře), kde se jednalo o výměnu celkem dvanácti rámů a výplní okenních otvorů. Nová špaletová okna jsou vyrobena jako přesná materiálová a tvarová replika stávajících oken, která z estetického hlediska podtrhují eleganci části fasády radnice. Nová okna jsou zhotovena z masivních smrkových profilů, která jsou osazena do stávajících okenních otvorů. Vnější křídla oken jsou opatřena izolačním dvojsklem, vnitřní křídla oken jsou zasklena jednoduchým sklem o tloušťce 4mm.

Liberecký kraj podpořil tento projekt účelovou dotací z Dotačního fondu Libereckého kraje ve výši 145 185 Kč, což činí 30 % z celkových nákladů projektu. Celkové náklady projektu odpovídají 483 950 Kč. Snaha o postupnou výměnu všech oken v budově radnice bude pokračovat i v dalších letech.