Mimořádné opatření - volný pohyb osob na území ČR

Upozorňujeme na platnost mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které mimo jiné nařizuje kromě už dříve zavedeného také „pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu“.

Lidé zároveň mají při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry, pokud je to možné.

Textilní roušky pro obyvatele Rokytnice nad Jizerou

Městský úřad Rokytnice nad Jizerou v tuto chvíli shromažďuje a dále rozdává textilní roušky od dobrovolníků - místních, v Rokytnici pracujících, ale i od několika chalupářů. Doposud nám dobrovolníci přinesli 675 roušek!
Tímto jim VELMI DĚKUJEME za pomoc.

Roušky se přednostně dávají nejvíce ohroženým lidem, např. pečovatelkám, prodavačkám v obchodech, seniorům apod.

V tuto chvíli máme roušek dostatečné množství a nabízíme je místním obyvatelům.

Pokračovat ve čtení

Výzva vlastníkům rekreačních objektů

Opětovně žádáme všechny vlastníky rekreačních objektů a apartmánových bytů, aby nejezdili do těchto objektů, pokud k tomu nemají vážný důvod a aby setrvali v místě svého bydliště. Tato žádost se týká všech bez výjimky.

Pokračovat ve čtení

Pozastavení vydávání krátkodobých povolení k vjezdu, uzavření centrálních parkovišť

V souvislosti s nařízením vlády o omezeném pohybu osob a v souvislosti se zákazem poskytování ubytovacích služeb informuje Město Rokytnice nad Jizerou veřejnost o pozastavení vydávání krátkodobých povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných míst a částí města.

V této souvislosti dochází také k uzavření všech centrálních parkovišť v Horní Rokytnici a centrálního parkoviště na Studenově.

stop

Nařízení vlády o zákazu pohybu bez ochrany dýchacích cest

Vláda ČR svým nařízením č. 106/2020 Sb., zakázala všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.