Akceptace Krkonošského národního parku mezi obyvateli Semily a Trutnov - dotazník

Na Město Rokytnice nad Jizerou se obrátila studentka ČZU v Praze na Fakultě životního prostředí, Bc. Tereza Šímová, která píše Diplomovou práci na téma Akceptace Krkonošského národního parku mezi obyvateli Semily a Trutnov. Shromažďuje data na základě elektronického dotazníku a potřebuje co nejvíce respondentů právě z oblasti Semily a Trutnov.
Dotazník vypracovala spolu s náměstkem KRNAPu panem Kašparem. Respondenti se mohou vyjádřit k práci správy KRNAP ale také k aktuální změně zonace v parku nebo k omezením vztahující se k jednotlivým zónám.
Odkaz na dotazník zde: https://forms.gle/bMHVGttCgYYR2HCw5

46. Setkání Rokytnic ČR - Rokytnice u Přerova

Ve dnech 21. 6. - 23. 6. 2019 se v Rokytnici u Přerova konal 46. ročník Setkání Rokytnic ČR. V letošním roce nás vyrazili reprezentovat zástupci fotbalistů a hasičů. Zástupci stolního tenisu se letos bohužel nezúčastnili. Fotbalový turnaj se u Přerova hrál netradičně v malé kopané. Hasiči změřili síly ve štafetě 4 x 100 m s překážkami, požárním útoku a soutěži o nejrychlejší sací vedení.

Výsledky fotbalového turnaje a hasičských soutěží Setkání Rokytnic ČR 2019:

FOTBAL:

1. Rokytnice nad Vlárou
2. Rokytnice u Přerova
3. Rokytnice u Přerova B
4. Rokytnice nad Rokytnou
5. Rokytnice nad Jizerou
6. Rokytnice v Orlických horách

HASIČI:
1. Rokytnice u Přerova
2. Rokytnice nad Rokytnou
3. Rokytnice v Orlických horách
4. Rokytnice nad Jizerou
5. Rokytnice nad Vlárou

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci našeho města a za předvedené sportovní výkony. V roce 2020 se bude Setkání Rokytnic konat v termínu 19.6. – 21.6.2020 v Rokytnici nad Rokytnou.

Ing. Petr Matyáš
starosta

Reportáž ze 46. Setkání Rokytnic ČR - Rokytnice u Přerova

Zlatá popelnice 2018 a 1. místo pro Rokytnici nad Jizerou

Městu Rokytnice nad Jizerou se podařilo opět výborně umístit v soutěži měst ve sběru tříděných odpadů Zlatá popelnice v rámci Libereckého kraje. V kategorii měst s počtem obyvatel do 3.500 obyvatel Rokytnice nad Jizerou "tradičně" zvítězila, v předchozích ročnících se pravidelně umísťovala na předních místech.

Cena byla předána v pátek 31. 5. 2019  na Ještědu, kdy byl předán poukaz na finanční dar ve výši 30.000,- Kč od Libereckého kraje, ASEKOLu a.s., Praha a EKO-KOMu a.s., Praha a dále poukaz ve výši 7.000,- Kč za první místo ve zcela nové kategorii,  a to v soutěži ve sběru drobného elektra. Na celkový výsledek má vliv nejen množství vytříděných odpadů na občana (papír, sklo, plast a tetra-pack), ale i hustota sběrné sítě nebo oddělený sběr bílého skla a kovů.

Děkujeme touto cestou znovu všem občanům našeho města a ostatním zapojeným osobám za vzorné třídění a dále děkujeme zaměstnancům Drobných služeb města za dobrou práci při svozu těchto tříděných odpadů. Budeme se snažit, abychom se na předních místech v této soutěži udrželi i nadále.

Odkaz na článek Libereckého kraje - Zlatá popelnice 2018

IMG 20190531 WA0000

Kondolenční prohlášení

Město Rokytnice nad Jizerou se v sobotu 1. června 2019 připojí vyvěšením černé vlajky ke kondolenčnímu prohlášení SMO a SMS ČR. Město tímto krokem vyjadřuje hlubokou soustrast rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose.

Strategický plán Jilemnicko DOTAZNÍK KE STRATEGICKÉMU PLÁNU ROZVOJE JILEMNICKA – SVAZKU OBCÍ

Jilemnicko – svazek obcí je organizace, která sdružuje obce v rámci území Jilemnicka. Aktuálně pořizujeme nový strategický plán rozvoje tohoto území. Strategický plán je důležitým dokumentem každého většího či menšího celku. Je to dokument, který vytváří město nebo obec a jeho hlavním smyslem je organizace rozvoje na základě slaďování všech zájmů tak, aby město, obec či větší území prosperovaly a poskytovaly určitý směr pro dlouhodobé plánování aktivit.

Obracíme se na Vás se žádostí o spolupráci formou Vašeho zapojení se do dotazníkového šetření. Jeho cílem je zjistit priority a představy občanů měst a obcí na území Jilemnicka o jeho budoucím rozvoji a současném stavu jednotlivých oblastí, které jsou pro jeho budoucnost nejdůležitější.

Dotazník

Uzavírka autobusového nádraží a přesunutí zastávek v Jilemnici

Od 15. 4. 2019 do 30. 6. 2019 bude probíhat 1. etapa stavebních prací v Jilemnici v ulici Žižkova, a tím dojde k uzavření autobusového nádraží v Jilemnici. Autobusové nádraží bude přesunuto na obchvat do ulice Krkonošská. Na většině autobusových linek budou platit stávající jízdní řády, pouze u linek, které jedou z Jilemnice na Mříčnou a naopak, budou platit výlukové jízdní řády – časová náročnost objízdné trasy přes Jilemnici. Spoje linek 960 a 966 budou místo zastávky „Jilemnice, odb. nemocnice“ obsluhovat zastávku „Jilemnice, nemocnice“.

Pokračovat ve čtení

Pořízení štěpkovače dřevních hmot

logo LKMěsto Rokytnice nad Jizerou realizovalo projekt s názvem „Pořízení štěpkovače“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje, tedy z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory č. 8 Životní prostředí a zemědělství, v rámci programu podpory č. 8.5 Podpora předcházení vzniku odpadů, jejich opětovné použití a podpora sběru a využití bioodpadů.

Pokračovat ve čtení

Dočasné přemístění autobusové zastávky v Malé Rokytnici

Ve dnech od 1. 4. 2019 do 20. 4. 2019 dojde k částečné uzavírce silnice č. I/14 v úseku Jablonec nad Jizerou – Rokytnice nad Jizerou z důvodu dokončení úprav příkopů a vodorovného dopravního značení. Vzhledem k tomu, že se tato částečná uzavírka dotkne některých spojů autobusové linkové dopravy, bylo (po dobu částečné uzavírky) Krajským úřadem Libereckého kraje nařízeno přemístění autobusové zastávky Rokytnice nad Jizerou ,,nad žel. st.“, která nebude moci být z důvodu zachování plynulosti silničního provozu obsluhována.

Náhradní autobusová zastávka bude po dobu částečné uzavírky přemístěna u čp. 99 v blízkosti parkoviště v Malé Rokytnici. Vyvěšení informace v Malé Rokytnici o přesunu zastávek na dočasné stanoviště bude zabezpečeno.