Zlatá popelnice 2019 - první místo pro Rokytnici nad Jizerou

Popatnácté soutěžili obyvatelé obcí Libereckého kraje v třídění odpadů v rámci soutěže Zlatá popelnice.  Nejlépe si v roce 2019 vedli v Albrechticích v Jizerských horách, v Jablonci nad Jizerou a v Rokytnici nad Jizerou. Záštitu nad soutěží převzal Jiří Löffelmann, krajský radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Soutěž Zlatá popelnice je určená obcím v Libereckém kraji, které soutěží v množství vytříděného odpadu. Její vyhlašovatelé, Liberecký kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s., chtějí jejím prostřednictvím motivovat obce ke zvýšení množství vytříděných odpadů z domácností.

Pokračovat ve čtení

Historie projektu vybudování vyhlídkového lesoparku na Strážníku a jeho projednání s veřejností

Město Rokytnice nad Jizerou v letošním roce zahájilo realizaci jednoho z největších projektů, které v posledních letech uskutečnilo, a to výstavbu vyhlídek na Stráži a opravu místních komunikacích v této lokalitě. Cílem projektu je vybudovat turistickou atraktivitu, která pomůže rozšířit nabídku volnočasových aktivit. V rámci střední Evropy se jedná o jedinečný projekt, který je od začátku podporován i Krkonošským národním parkem a v rámci hodnocení česko-polského dotačního programu byl projekt vyhlídek hodnocen jako třetí nejlepší (jak z českých, tak z polských projektů).

Projekt se připravuje již od roku 2014, a od té doby byl předmětem veřejného jednání zastupitelstva města celkem 15x, včetně jednoho jednání zaměřeného přímo na tento projekt v kulturním domě. Dále byl předmětem několika článků v Rokytnickém zpravodaji a ankety, kterou byla oslovena veřejnost.

Pokračovat ve čtení

Pravidla pro vydávání povolení k vjezdu do vybraných míst a částí města Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici nad Jizerou již řadu let platí omezení vjezdu pro motorová vozidla do vybraných částí města, které je dáno platnou obecně závaznou vyhláškou a na ni navazujícími pravidly pro vydávání povolení k vjezdu do vybraných míst a částí města Rokytnice nad Jizerou. Protože od zavedení těchto pravidel uplynula jíž řada let, a protože na některá z těchto pravidel se s odstupem času trochu zapomnělo a bývají velmi často porušována, chceme připomenout některé základní principy, které pro omezení vjezdu do vybraných částí města platí:

Volba přísedících Okresního soudu v Semilech

Okresní soud v Semilech nás informoval, že v následujících měsících končí volební období současných přísedících tohoto soudu. Zastupitelstvo města Rokytnice nad Jizerou bude na následujícím veřejném jednání potvrzovat stávající přísedící za naše město a popřípadě provede i volbu dalšího nového přísedícího.