Questing

Víte co je questing?

Máte rádi hry? Rádi poznáváte nové věci? Pak je questing a hledačky právě pro vás. Při questingu se pobavíte, dozvíte se něco o místě, které jste navštívili, a na konci vás čeká poklad.

Questing je zábavná hra pro děti i dospělé, připomínající „honbu za pokladem“. Jedná se o spojení turistiky s odměnami v podobě zajímavostí na cestě nebo drobných odměn v cíli.

Prostřednictvím hledaček neboli questů, tedy prostřednictvím hry, poznáváme a prožíváme místní přírodní, kulturní a historické dědictví.
Bavte se s námi, poznávejte, odhalujte tajemství.

Úspěch žáků sedmých tříd Základní školy v Rokytnici nad Jizerou – vytvoření prvního rokytnického questu

„VÝPRAVA DO PŘÍRODNÍHO DIVADLA“

Žáci sedmých tříd se pod vedením paní učitelek R. Vácové a I. Gebrtové zapojili do projektu „Školy pro šetrnou turistiku v KRNAP“, který organizovalo Středisko ekologické výchovy a etiky SEVER.

Cílem projektu bylo podnítit v žácích zájem o zdejší krajinu a o soulad turismu s udržením kvality prostředí a přesvědčit je o vlastním vlivu. Hlavním výstupem bylo vytvoření questu (hledačky) přímo žáky. Na závěrečné konferenci, která proběhla 2. 3. 2017 ve společenském sále vrchlabského zámku, představili žáci zúčastněných škol své práce. Naši žáci vytvořili tři průvodce s úkoly (questy) po okolí Rokytnice nad Jizerou.

Jeden z těchto questů „Výprava do přírodního divadla“ byl vybrán, upraven profesionálním grafikem a vytištěn jako oficiální turistický materiál, kterým dochází k dalšímu rozšíření turistické nabídky. Je velmi povedený, zveršovaný a ilustrovaný samotnými dětmi. Quest si budou moci návštěvníci Rokytnice nad Jizerou vyzvednout v Městském informačním centru nebo stáhnout na webových stránkách. Věříme, že se bude líbit i Vám a necháte se jím inspirovat k výletu po Rokytnici.

Rokytnický quest "Výprava do přírodního divadla" ke stažení zde: připravujeme...omlouváme se...

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

  • Horní Rokytnice 197
  • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
  •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
  •  481 549 311, 605 205 306
  • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
  • ID datové schránky: htabfwg

Úřední hodiny

Pondělí
08 - 12, 13 - 17 hod.
Středa
08 - 12, 13 - 17 hod.

Partneři

Krkonoše - Svazek měst a obcíJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz