Kulturní dům

klavicka KD Rokytnice

POSEL Z LIPTÁKOVA – TRUS Trnovská umělecká společnost 

Sobota, 22. září 2018, 19.30 hod.

Posel z Liptákova se skládá ze dvou her: Posel světla a Vizionář.

Hra Posel světla je takzvaná hra z budoucna, kdy jsou lidé na sebe hodní a zlého chování znají jen z knih. Hlavní hrdina, potažmo Cimrman, vynalézá baterku na suchý článek a chystá se zřídit její výrobu u rodičů v Tanvaldě a rodiče vystěhovat do hor do útulku.

Hra Vizionář je potom drama ze žhavé minulosti. Budoucnost je zde věštěna z horké pece a je v ní naráženo na poměry po druhé světové válce, kdy dojde k znárodnění.

 Vstupné: 80,- Kč

 A JE TO V PYTLI ! – DS Jirásek Rokytnice

 Pátek, neděle 28. a 30. září 2018, 19.30 hod.

PREMIÉRA DIVADELNÍ KOMEDIE. Děj se odehrává v Londýně. Život manželů Kerwoodových zkomplikují nečekané problémy, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem, který je zdrojem veselých i téměř hororových zápletek. Většinu komplikací mají na svědomí Dick a Harry se svými geniálními nápady, jak pomoci Velkému bratru Tomovi. Název A je to v pytli ! není jednoznačný a pointa je nečekaná.

Vstupné: 60,- Kč

MALÝ PRINC – DS Tyl Slaná

Sobota, 13. říjen 2018, 16.00 hod.

Hra o tom, že „dospělí jsou prostě divní“, protože všichni dospělí byli kdysi dětmi, i když většina z nich už na to zapomněla. Příběh začíná někde na Sahaře, kde se opuštěný letec setkává s tajemným Malým princem, který na Zem přichází z planetky „o něco větší, než byl sám“ a vypráví mu o své podivuhodné životní pouti. Postupně dospěje k poznání, že „správně vidíme jen srdcem svým“ a že máme odpovědnost za ty, které máme rádi.

Vstupné: 50,- Kč

HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO RÁJE – Agentura Nordproduction - hrají: Ivana Jirešová, Zdeněk Podhůrský

Úterý, 30. října 2018, 19.30 hod.

V komedii se setkáváme s milostnou dvojicí ve čtyřech životních etapách. Zatímco ovšem v reálném životě hrdinové postupně stárnou, v našem příběhu je to opačně, do hotelového pokoje přicházejí aktéři vždy mladší a mladší, jako by se jejich život odehrával pozpátku. S Adamem a Evou se seznamujeme nejprve v jejich 80 letech, pak v 60, ve 40 a nakonec v 18 letech, tedy v jakémsi čtveru životních období, symbolizujícím zimu, podzim, léto a jaro. Přitom se jejich epizody odvíjejí vždy v  současnosti, jako by se vnější čas kolem zastavil. Stejný hotelový pokoj, stejné zařízení, jen naše dvojice vždy o etapu mladší.

Vstupné: 300,- Kč

SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ – DS Jilemnice

Pátek, 2. listopadu 2018, 19.30 hod.

Tento kouzelný příběh odehrávající se o májových svátcích by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců a dva páry královské se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv. Je to však opravdu jen láska, co je spojí…?

Vstupné: 80,- Kč

A JE TO V PYTLI ! – DS Jirásek Rokytnice

Pátek, neděle 23. a 25. listopad 2018, 19.30 hod.

Divadelní komedie. Děj se odehrává v Londýně. Život manželů Kerwoodových zkomplikují nečekané problémy, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem, který je zdrojem veselých i téměř hororových zápletek. Většinu komplikací mají na svědomí Dick a Harry se svými geniálními nápady, jak pomoci Velkému bratru Tomovi. Název A je to v pytli ! není jednoznačný a pointa je nečekaná.

 Vstupné: 60,- Kč

NEZBEDNÁ POHÁDKA – DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou 

Neděle 16. prosince 2018, 16.00 hod.

Pohádka, která zavede malé a velké diváky do kouzelného světa Ladových pohádek.

 Vstupné: děti ZDARMA, dospělí 50,- Kč

 

Kontakty

Město Rokytnice nad Jizerou

  • Horní Rokytnice 197
  • 512 44 Rokytnice nad Jizerou
  •  sekretar@mesto-rokytnice.cz
  •  481 549 311, 605 205 306
  • IČ: 00276057, DIČ: CZ00276057
  • ID datové schránky: htabfwg

Úřední hodiny

Pondělí
08 - 12, 13 - 17 hod.
Středa
08 - 12, 13 - 17 hod.

Partneři

Krkonoše - Svazek měst a obcíJilemnicko - svazek obcíMAS „Přijďte pobejt" o. s.Vodohospodářské sdružení TurnovSpolek pro rozvoj cestovního ruchu v Rokytnici nad JizerouEuroregion NISAwww.rokytnice comDatové centrum sociálních služebPortál veřejné správyLiberecký krajSdružení obcí Libereckého krajeSvaz měst a obcí České republikySkiregion.cz