Městská knihovna informuje

Knihovna regionální

Pokud máte zájem o regionální literaturu, tj. knihy, vztahující se k našemu kraji, ať už beletrii nebo naučné knihy - zadejte si v on-line katalogu v řádku Signatura svazku: REG. Objeví se seznam více než 100 knih, které nabízí naše knihovna k vypůjčení, ať už jsou to romány, poudačky, vzpomínky pamětníků nebo knihy o Krkonoších, zajímavostech a historii Libereckého kraje.

Nejnovějšími přírůstky je zakoupená výpravná kniha Petra Bergmanna Krkonoše na starých rytinách a litografiích nebo také dvě knihy, vydané Správou KRNAPu jako dárkové publikace a získané díky tipu naší čtenářky a pomoci zřizovatele.

Knihy s regionální tématikou, jsou doplňovány podle finančních možností knihovny, podle dostupnosti publikací a též formou darů - uvítáme každý dokument (nebo tip na něj) o historii i současnosti našeho města a širšího regionu. To, co chybí nejvíce a dlouhodobě, je kvalitní a reprezentativní publikace o našem městě.

Některé knihy jsou, vzhledem k jejich mimořádnosti, půjčovány po předložení OP a na zálohu (od 200,- výše) nebo je půjčujeme pouze prezenčně (k prohlédnutí v knihovně). Děkujeme za pochopení.

Kroniku města nemáme v městské knihovně k dispozici v žádné její podobě. S dotazy týkajícími se městské kroniky či možnosti nahlédnutí do ní, se obracejte na tajemnici a kronikářku města Bc. Martinu Šubrtovou.