• Díky dotacím z Libereckého kraje se i v roce 2017 zlepší vybavení JSDH města Rokytnice nad Jizerou

Rekonstrukce veřejného osvětlení – místní část Vilémov

Hlavním cílem projektu bylo provedení rekonstrukce veřejného osvětlení v místní části Vilémov.
Hlavním dosaženým ekologickým přínosem projektu je snížení světelného znečištění místní části Vilémov, kde je rekonstruovaná výstavba veřejného osvětlení provedena.

Silové vedení sítě rekonstruovaného veřejného osvětlení je nově přeloženo do země, což se již prokázalo jako velice účinné, když při posledních velmi silných povětrnostních podmínkách nedocházelo k výpadkům a poškození sítě. Dalším ekologickým přínosem je snížení energetické náročnosti na veřejné osvětlení, které budeme moci porovnat až po delším časovém odstupu od realizace akce.
Předmětné vedení veřejného osvětlení momentálně zapadá do jednotného systému, který je centrálně řízen, a tím dojde ke zvýšení energetické účinnosti při spotřebě elektrické energie v celém systému sítě veřejného osvětlení a také ke zmiňovanému snížení světelného znečištění v místní části Vilémov.

Celkovým výsledkem projektu je rekonstrukce a výměna (15 kusů světelných zdrojů) svítidel včetně stožárů veřejného osvětlení a příslušného kabelového vedení, se kterými byly provedeny veškeré potřebné stavební práce dle projektové dokumentace.

Samotná realizace projektu, kterou prováděla firma ŠEBESTA VHS, v.o.s., byla započata předáním staveniště (březen 2018) a dokončení realizace proběhlo po převzetí přejímacího protokolu dne 27. 9. 2018.

Tento projekt byl spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Logo MZPSFZP H CMYK