• Projekt „Oprava vyprošťovacího zařízení Weber “ pro JSDH Rokytnice nad Jizerou

Rozšíření sběrných míst pro využitelné složky komunálního odpadu v Rokytnici nad Jizerou

logo LKMěsto Rokytnice nad Jizerou realizovalo projekt s názvem „Rozšíření sběrných míst pro využitelné složky komunálního odpadu v Rokytnici nad Jizerou“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje, tedy z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory č. 8 Životní prostředí a zemědělství, v rámci programu podpory č. 8.5 Podpora předcházení vzniku odpadů, jejich opětovné použití a podpora sběru a využití bioodpadů.

V rámci projektu se podařil rozšířit počet kontejnerových stání na území města pro nádoby na využitelné složky komunálního odpadu a nádoby ke zpětnému odběru elektrozařízení, včetně provedení zpevnění okolních ploch a zastřešení stání. Celý tento rozšířený komplex je umístěn za budovou radnice.

Veškeré práce na rozšíření sběrných míst pro využitelné složky KO byly započaty úpravou terénu, kde byl nejprve upraven a zpevněn terén pod celou plochou nově vybudovaných přístřešků. Celkového zpevnění plochy, která se nachází v mírném svahu, se docílilo vytvořením vyvýšeného základu ze ztraceného bednění, čímž byla vytvořena stabilní a rovná plocha pro usazení betonové dlažby. Dále bylo na připravenou plochu smontováno přístřeší pro odpadové nádoby, kterou tvoří dva kusy přístřešků. První přístřešek má kapacitu dvou kontejnerů na tříděné odpady,  ve druhém přístřešku se nacházejí tři kontejnery na tříděný odpad. V přístřešku se třemi stáními pro kontejnery je také  zakomponována klec na tříděné odpady. Po zhotovení přístřešků byly uloženy do přístřeší samotné nádoby na tříděný odpady. Nakonec byly provedeny poslední finální terénní úpravy.

Liberecký kraj podpořil tento projekt účelovou dotací z Dotačního fondu Libereckého kraje ve výši 120 000,- Kč, což činí 39,35 % z celkových nákladů projektu. Celkové náklady projektu odpovídají 305 009,- Kč.