• Prezidentské volby II. kolo - 26. - 27. ledna 2017 - Žádost o vydání voličského průkazu

Upozornění Města Rokytnice nad Jizerou na šíření zavádějících nebo nepravdivých informací

Vážení občané města Rokytnice nad Jizerou, návštěvníci a všichni ti, co sledují dění ohledně našeho města. Opakovaně se na internetu objevují články pana Michala Seidla, zastupitele za politické hnutí Ano, které jsou více či méně kritické k práci vedení města. Pan Seidl má zajisté právo na kritiku a je to z podstaty v pořádku, že se ze své pozice snaží otevírat otázky, které mu nejsou jasné a vidí v nich problém.

Co je ale zásadní problém v této jeho práci opozičního zastupitele, je skutečnost, že informace, které veřejně prezentuje, se velice často nezakládají na pravdě. Z velké části se jedná o jeho smyšlenky, dojmy, teorie, finanční odhady apod., a jako celek to vydává za pravdu.

Takovéto jednání je v první řadě neobjektivní a neférové vůči Vám, občanům města. Pan Seidl využívá současného trendu, kdy některá média vytvářejí nebo podporují šíření tzv. fake news a hoaxů, které tak snižují důvěryhodnost celého systému získávání a předávání informací. To je právě případ informací, které prezentuje pan Seidl.

V rámci předcházení šíření těchto polopravd a konspiračních teorií nabízíme komukoli, kdo bude mít zájem o získání informací k určité problému, aby se na nás obrátil buď osobně, e‑mailem nebo telefonicky.

Žijeme v době, kdy se na nás informace hrnou ze všech stran, častokrát jsou i zcela protichůdné. Proto kdo chce být informován objektivně, musí si informace zjišťovat a ověřovat sám. Je to pro každého z nás práce navíc, ale je to jediný způsob, jak bojovat proti těm, co vědomě šíři lži, nepravdy, konspirace a především špatnou náladu ve společnosti.

Ing. Petr Matyáš
starosta města