Výměna radničních hodin

V současné době na věži radnice probíhají stavební práce a úpravy, díky kterým bude možné radniční věž a vyhlídkový balkon zpřístupnit pro návštěvníky. Aby mohl být prostor věže plně zpřístupněn, je nutné demontovat velkou část hodinového stroje, který bude nahrazen novým elektronickým. Historický hodinový stroj je v současné době rozebrán a snesen z věže. Poté, až bude odborně vyčištěn a zakonzervován, bude ve věži vystaven jako exponát. Současně s těmito pracemi budou nově natřeny všechny ciferníky hodin včetně repasovaných rafiček. Nové věžní hodiny by měly být osazeny do konce listopadu, prostor věže bude zpřístupněn až na jaře 2018.