Ukončení odkládání bioodpadů a kompostování v roce 2018

Informujeme vás, že na základě rozhodnutí Svazku měst a obcí Jilemnicko dojde k ukončení kompostovací sezóny v roce 2018 ve středu 14. 11. 2018. K tomuto datu budou odvezeny ze sběrných míst v Rokytnici nad Jizerou všechny kontejnery pro odkládání bioodpadů. Využijte tedy poslední dny k odvezení bioodpadů.

V roce 2019 bude sběr bioodpadů zahájen opět kolem 15. 4. 2019.
Děkujeme všem za využívání systému pro kompostování v Rokytnici nad Jizerou.

Informace o zamítnutí návrhu na neplatnost hlasování do zastupitelstva města Rokytnice nad Jizerou

Z důvodu častných dotazů ze strany občanů města i na žádost navrhovatele na neplatnost hlasování zveřejňujeme Návrh pana Michala Seidla na neplatnost hlasování do zastupitelstva města Rokytnice nad Jizerou a zároveň Usnesení Krajského soudu v Hradci Králové, které bylo zveřejněno na elektronické úřední desce restortu justice dne 31. 10. 2018 pod číslem 30 A 118/2018 - 98.

Zpřístupnění veže radnice turistům

MMRProjekt „Zpřístupnění věže radnice turistům“, který byl zahájen v minulém roce, byl spolufinancován Ministerstvem pro místní rozvoj ČR z Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech, konkrétně z podprogramu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu.

Tyto finanční prostředky byly použity na zpřístupnění radniční věže turistům (stavební úpravy), na modernizaci věžních hodin a také na propagaci celé akce a projektu.

Pokračovat ve čtení

Rozšíření sběrných míst pro využitelné složky komunálního odpadu v Rokytnici nad Jizerou

logo LKMěsto Rokytnice nad Jizerou realizovalo projekt s názvem „Rozšíření sběrných míst pro využitelné složky komunálního odpadu v Rokytnici nad Jizerou“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje, tedy z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory č. 8 Životní prostředí a zemědělství, v rámci programu podpory č. 8.5 Podpora předcházení vzniku odpadů, jejich opětovné použití a podpora sběru a využití bioodpadů.

Pokračovat ve čtení

Projekt „Pořízení věcných a ochranných prostředků v rámci předurčenosti na dopravní nehody" pro JSDH Rokytnice nad Jizerou

Liberecky kraj Město Rokytnice nad Jizerou realizuje projekt s názvem: „Pořízení věcných a ochranných prostředků v rámci předurčenosti na dopravní nehody". Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci oblasti podpory č.1 - Požární ochrana, Program 1.1 - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje. Jedná se o pořízení věcných a ochranných prostředků v rámci předurčenosti na dopravní nehody: Kladka k navijáku 10 t, tlaková láhev k pneumatickým zvedacím vakům, plovací vesty a házecí pytlík s plovacím lanem. Předpokládané celkové náklady projektu činí 25.040,- Kč, dotace v rámci dotačního programu je ve výši 15.000,- Kč.

Další články...