• Od 1. 7. 2016 platí nový ceník kabelové televize a internetového připojení

Mimořádný dotační úspěch VHS Turnov – evropské peníze prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí, 42. + 43.výzva

Vodohospodářské sdruženi Turnov je opět velmi úspěšné při získávání evropských dotací. Z Operačního programu Životní prostředí získalo příslib čtyř dotací v celkové výši 82 mil. Kč. Za ně bychom měli v letech 2018 a 2019 intenzifikovat úpravnu pitné vody v Turnově – Nudvojovicích, odstranit zbytky manganu z vodovodní sítě Turnovska, postavit vodovod do osady Vilémov v Rokytnici nad Jizerou a novou kanalizaci v osadě Dolní Štěpanice na Benecku.

2. místo v soutěži Zlatá popelnice 2016

V pátek 9. června 2017 se v Liberci na Ještědu konalo slavnostní vyhlášení výsledků v třídění odpadů měst a obcí v Libereckém kraji. Město Rokytnice nad Jizerou se umístilo na krásném 2. místě v kategorii měst do 3.500 obyvatel a obdrželo odměnu ve výši 20.000,- Kč.

Pozvánka na školení MAS Přijďte pobejt!

Pozvánka pro žadatele a příjemce v rámci výzev MAS Přijďte pobejt!

Výzva PRV je určena pro žadatele z řad zemědělců, podnikatelů a vlastníků lesů ( včetně obcí)  a vyhlašované fiche se týkají investic do zemědělství , zpracování a uvádění na trh zem. produktů ,  investic do nezemědělských činností a investic do lesnických technologií včetně zpracování lesnických produktů.

Pokračovat ve čtení

Na výlet po kraji veřejnou dopravou

K oblíbeným výletním místům v Libereckém kraji cestující i letos přiblíží speciální vlakové a autobusové spoje. Podobně jako v předchozím roce podporuje Liberecký kraj veřejnou dopravu se zaměřením na rozvoj turistického ruchu. Kromě již tradičních spojů budou jezdit i nové atraktivní linky, třeba cyklobusy do Krkonošského národního parku nebo letní vlaky do Českého ráje.

Pokračovat ve čtení

Podmínky dotací na zateplení bytových domů jsou v současné době velmi výhodné

Vyšší podpora, než jaká je v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP), se v tomto programovacím období (2014–2020) již nedá očekávat. Proto je důležité, aby zpozorněli všichni ti, co uvažují o zateplování či pořízení fotovoltaických kolektorů, případně o změně zdroje tepla. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) totiž zjednodušuje podmínky, zrychluje administraci a zároveň hledá další možnosti jak pomoci žadatelům získat potřebnou podporu, která od léta 2016 činí 30–40 % z celkových způsobilých výdajů projektu.

Další články...