Díky dotacím z Libereckého kraje se i v roce 2017 zlepší vybavení JSDH města Rokytnice nad Jizerou

Dotace: Dotační fond Libereckého kraje – Oblast podpory požární ochrana – 1.1. Program Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje
Název akce: Doplnění osobních ochranných prostředků
Předmět podpory: Zakoupení osobních ochranných prostředků pro 3 členy JSDH Rokytnice nad Jizerou.
Výše dotace: 54.630,- Kč

Název akce: Pořízení protichemických plynotěsných obleků
Předmět podpory: Jedná se o pořízení 4 ks protichemických plynotěsných obleků z důvodu předurčeností jednotky pro zásahy v souvislosti s úniky nebezpečných látek. Obleky budou v souladu s vyhláškou umístěny v nové CAS 20/4000/240 - S2T SCANIA.
Výše dotace: 94.800,- Kč

Název akce: Oprava CAS 32 Tatra 148
Předmět podpory: Jedná se o opravu motoru a výměnu opotřebených pneumatik u vozidla CAS 32 Tatra 148.
Výše dotace: 54.400,- Kč

lk

O kotlíkové dotace bude možné žádat od 30. října. Tentokrát bez front

Celkem 135 milionů korun rozdá Liberecký kraj žadatelům na nové ekologické kotle. Druhá vlna kotlíkových dotací bude vyhlášena, po schválení Zastupitelstvem Libereckého kraje, v pátek 29. září. Od tohoto dne najdou majitelé rodinných domů na dotačních webových stránkách kraje veškeré informace o podmínkách přijetí žádostí a čerpání dotace. Úplně poprvé budou občané žádosti podávat elektronicky, přijímat se začnou v pondělí 30. října v 16:00 hodin.

Pokračovat ve čtení

MAS "Přijďte pobejt!" z. s. - pozvánka na semináře a přednášku

MAS "Přijďte pobejt!", z. s. zve na semináře, které bude konat v souvislosti s výzvami k předkládání projektů do Operačního programu Zaměstnanost (OPZ) a Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Výzvy plánují vyhlásit na počátku října. Semináře se budou konat v budově MěÚ v Jilemnici (v zasedací místnosti), pro IROP 5.10.2017 od 9:30, pro OPZ 9.10.2017 od 13:00.

Pokračovat ve čtení

Nová zubní ordinace

Oznamujeme, že nová zubní ordinace MUDr. Lucie Císařové bude otevřena dne 9.10.2017.

Pacienti, kteří nejsou v současnosti nikde registrováni, se mohou objednávat od pondělí 11.9.2017 na tel: 720 970 293.
ordinační doba:
po 7-12   12:30-17:30
út  7-12   12:30-15:30
st  7-12
čt  7-12   12:30-15:30
pá 7-11
Upozorňujeme, že i na akutní ošetření je třeba se telefonicky objednat, abychom zamezili dlouhým čekacím dobám.

Výměna radničních hodin

V současné době na věži radnice probíhají stavební práce a úpravy, díky kterým bude možné radniční věž a vyhlídkový balkon zpřístupnit pro návštěvníky. Aby mohl být prostor věže plně zpřístupněn, je nutné demontovat velkou část hodinového stroje, který bude nahrazen novým elektronickým. Historický hodinový stroj je v současné době rozebrán a snesen z věže. Poté, až bude odborně vyčištěn a zakonzervován, bude ve věži vystaven jako exponát. Současně s těmito pracemi budou nově natřeny všechny ciferníky hodin včetně repasovaných rafiček. Nové věžní hodiny by měly být osazeny do konce listopadu, prostor věže bude zpřístupněn až na jaře 2018.

Veletrh dotačních příležitostí Liberec

Veletrh dotačních příležitostí pořádá regionální kancelář agentury CzechInvest ve spolupráci s KÚ Libereckého kraje. Akce je zaměřená primárně na podnikatele a podporu, která je jim z různých veřejných zdrojů poskytována, avšak zúčastní se i zástupci agentur a úřadů, které spravují programy určené obcím (IROP, Euroregion Nisa ad.). U jednotlivých stolů budou přítomni konzultanti těchto subjektů, se kterými budou moci podnikatelé a starostové či úředníci o svých záměrech podrobně diskutovat. Akce se koná dne 14. září 2017 od 9:00 do 15:00 v 5. patře nově otevřeného Evropského domu v Liberci.

Další články...