Ukončení odkládání bioodpadů v roce 2019

Informujeme vás, že k ukončení letní kompostovací sezóny v roce 2019 dojde v neděli 17. listopadu 2019. Po tomto datu budou odvezeny ze sběrných míst v Rokytnici nad Jizerou sezónní kontejnery pro odkládání bioodpadů. Využijte tedy poslední dny k odvezení bioodpadů. V roce 2020 bude sběr bioodpadů letní sezóny zahájen opět v polovině dubna roku 2020.

Děkujeme všem za využívání systému pro kompostování v Rokytnici nad Jizerou.

Projekty podpořené z rozpočtu Libereckého kraje pro JSDH Rokytnice nad Jizerou

Liberecky kraj

Projekt „Doplnění osobních ochranných prostředků“ pro JSDH Rokytnice nad Jizerou

Město Rokytnice nad Jizerou realizuje projekt s názvem: „Doplnění osobních ochranných prostředků“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci oblasti podpory č.1 - Požární ochrana, Program 1.1 - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje.

Jedná se o doplnění vyřazených a poškozených osobních ochranných prostředků pro členy JSDH Rokytnice nad Jizerou. Předmětem žádosti je pořízení jednoho zásahového třívrstvého obleku, dvou párů zásahové obuvi a tří kusů zásahových přileb.

Předpokládané celkové náklady projektu činí 62.746,- Kč, dotace v rámci dotačního programu je ve výši 31.000,- Kč.

Liberecky kraj

Projekt „Kultura hašení, lesní požáry " pro JSDH Rokytnice nad Jizerou

Město Rokytnice nad Jizerou realizuje projekt s názvem: „Kultura hašení, lesní požáry". Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci oblasti podpory č.1 - Požární ochrana, Program 1.1 - Podpora jednotek požární ochrany obcí Libereckého kraje.

Jedná se o pořízení věcných prostředků a vybavení pro zajištění vyšší kultury hašení při požárech budov a umožňující efektivní zásah při požárech budov a lesních porostů v těžko dostupném terénu s nedostatkem vody. Předmětem žádosti je pořízení následujícího vybavení do CAS:

• hadice D25 včetně dalšího příslušenství ( přechody, proudnice)
  • dva kusy zádových hasících vaků
  • termokamera

Předpokládané celkové náklady projektu činí 69.580,- Kč, dotace v rámci dotačního programu je ve výši 34.790,- Kč.

Výměna oken v přízemí budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou

logo LKV letošním roce se Městu Rokytnice nad Jizerou podařila uskutečnit další část výměny oken budovy radnice, konkrétně se jednalo o realizaci projektu „Výměna oken v přízemí budovy radnice v Rokytnici nad Jizerou“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje, tedy z Dotačního fondu Libereckého kraje, oblast podpory Kultura, památková péče a cestovní ruch, v rámci programu podpory č. 7. 2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji.

Pokračovat ve čtení

Akceptace Krkonošského národního parku mezi obyvateli Semily a Trutnov - dotazník

Na Město Rokytnice nad Jizerou se obrátila studentka ČZU v Praze na Fakultě životního prostředí, Bc. Tereza Šímová, která píše Diplomovou práci na téma Akceptace Krkonošského národního parku mezi obyvateli Semily a Trutnov. Shromažďuje data na základě elektronického dotazníku a potřebuje co nejvíce respondentů právě z oblasti Semily a Trutnov.
Dotazník vypracovala spolu s náměstkem KRNAPu panem Kašparem. Respondenti se mohou vyjádřit k práci správy KRNAP ale také k aktuální změně zonace v parku nebo k omezením vztahující se k jednotlivým zónám.
Odkaz na dotazník zde: https://forms.gle/bMHVGttCgYYR2HCw5

46. Setkání Rokytnic ČR - Rokytnice u Přerova

Ve dnech 21. 6. - 23. 6. 2019 se v Rokytnici u Přerova konal 46. ročník Setkání Rokytnic ČR. V letošním roce nás vyrazili reprezentovat zástupci fotbalistů a hasičů. Zástupci stolního tenisu se letos bohužel nezúčastnili. Fotbalový turnaj se u Přerova hrál netradičně v malé kopané. Hasiči změřili síly ve štafetě 4 x 100 m s překážkami, požárním útoku a soutěži o nejrychlejší sací vedení.

Výsledky fotbalového turnaje a hasičských soutěží Setkání Rokytnic ČR 2019:

FOTBAL:

1. Rokytnice nad Vlárou
2. Rokytnice u Přerova
3. Rokytnice u Přerova B
4. Rokytnice nad Rokytnou
5. Rokytnice nad Jizerou
6. Rokytnice v Orlických horách

HASIČI:
1. Rokytnice u Přerova
2. Rokytnice nad Rokytnou
3. Rokytnice v Orlických horách
4. Rokytnice nad Jizerou
5. Rokytnice nad Vlárou

Všem zúčastněným děkuji za vzornou reprezentaci našeho města a za předvedené sportovní výkony. V roce 2020 se bude Setkání Rokytnic konat v termínu 19.6. – 21.6.2020 v Rokytnici nad Rokytnou.

Ing. Petr Matyáš
starosta

Reportáž ze 46. Setkání Rokytnic ČR - Rokytnice u Přerova

Zlatá popelnice 2018 a 1. místo pro Rokytnici nad Jizerou

Městu Rokytnice nad Jizerou se podařilo opět výborně umístit v soutěži měst ve sběru tříděných odpadů Zlatá popelnice v rámci Libereckého kraje. V kategorii měst s počtem obyvatel do 3.500 obyvatel Rokytnice nad Jizerou "tradičně" zvítězila, v předchozích ročnících se pravidelně umísťovala na předních místech.

Cena byla předána v pátek 31. 5. 2019  na Ještědu, kdy byl předán poukaz na finanční dar ve výši 30.000,- Kč od Libereckého kraje, ASEKOLu a.s., Praha a EKO-KOMu a.s., Praha a dále poukaz ve výši 7.000,- Kč za první místo ve zcela nové kategorii,  a to v soutěži ve sběru drobného elektra. Na celkový výsledek má vliv nejen množství vytříděných odpadů na občana (papír, sklo, plast a tetra-pack), ale i hustota sběrné sítě nebo oddělený sběr bílého skla a kovů.

Děkujeme touto cestou znovu všem občanům našeho města a ostatním zapojeným osobám za vzorné třídění a dále děkujeme zaměstnancům Drobných služeb města za dobrou práci při svozu těchto tříděných odpadů. Budeme se snažit, abychom se na předních místech v této soutěži udrželi i nadále.

Odkaz na článek Libereckého kraje - Zlatá popelnice 2018

IMG 20190531 WA0000