Postup zdravého města Rokytnice nad Jizerou do kategorie C v rámci místní agendy 21

Město Rokytnice nad Jizerou realizovalo projekt s názvem: „Postup zdravého města Rokytnice nad Jizerou do kategorie C v rámci místní agendy 21“. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Dotačního fondu Libereckého kraje v rámci oblasti podpory Regionálního rozvoje, 2.6 - Podpora místní Agendy 21.

V rámci projektu byly realizovány aktivity spadající do kategorie C dle kritérií MA21.  Byl uspořádán seminář pro zaměstnance Městského úřadu, zastupitele města Rokytnice nad Jizerou a další zájemce o tuto problematiku, Seminář probíhal dne 4. května 2017, v zasedací místnosti městského úřadu o počtu 18-ti účastníků, přednášeli lektoři z CI2, o.p.s..  Dále byl uspořádán Den Zdraví, v rámci kterého probíhal projekt „StřevoTour“ ve spolupráci s občanským sdružením OnkoMaják. Nafukovací střevo mělo rozměry 9 x 4 m a dalo se jím procházet. Byl vytvořen jednotný grafický styl PZM a MA 21.

Rovněž bylo poprvé uspořádáno Fórum Zdravého města a MA 21 k udržitelnému rozvoji, tato akce byla zvaná „Spolu pro Rokytnici“, probíhala 11.dubna  2017 a celkem se účastnilo 98 účastníků. K tomu bylo potřeba zakoupit kancelářské potřeby, teleskopické stojany, hlasovací lístky, občerstvení, samolepky a projekční plátno.

Liberecký kraj podpořil tento projekt účelovou dotací z Dotačního fondu Libereckého kraje ve výši 28 635,55 Kč, což činí 50 % z celkových nákladů projektu. Celkové náklady projektu pak odpovídají 57 271,10 Kč.

Den Zdraví 2017

Zdravé město Rokytnice nad Jizerou vás srdečně zve na Den Zdraví 2017. V rámci Projektu Zdravé město a místní Agendy 21 pořádá Zdravé město Rokytnice nad Jizerou Den Zdraví 2017, který se uskuteční na rokytnické Svatomichaelské pouti a to dne 30. 9. 2017, na cetrálních parkovištích v Horní Rokytnici.

V rámci Dne Zdraví 2017 budou probíhat dvě aktivity. První aktivitou je projekt „StřevoTour“. Jedná se o maketu tlustého střeva, kterou se dá procházet jako tunelem. Návštěvníci si mohou prohlédnout, co nemoci dokážou udělat se zdravou tkání. Druhou aktivitou je měření krevního tlaku, tělesného tuku a výpočet BMI a to ve stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Plakát k akci naleznete zde. Více o projektu StřevoTour naleznete zde.

Město Rokytnice nad Jizerou má ověřené výzvy

Město Rokytnice nad Jizerou má ověřené výzvy, které byly odhaleny na akci „Spolu pro Rokytnici“. Výzvy, které byly ověřeny veřejnou anketou a ke kterým bude město ve spolupráci s veřejností hledat řešení naleznete zde.

Spolu pro Rokytnici - Anketa odstartována

Od dnešního dne 20. dubna 2017 můžeme hlasovat o desateru výzev pro Rokytnici. Jednotlivé výzvy jsme společně odhalili na akci „Spolu pro Rokytnici“ na Fóru Zdravého města a místní Agendy 21 k udržitelnému rozvoji města. Vše probíhalo za vzájemné spolupráce veřejnosti, Národní sítě Zdravých měst ČR a města. Anketou si stanovíme  důležitost jednotlivých výzev.  Anketa je dostupná jak v tištěné podobě, tak i v elektronické podobě. V tištěné podobě Vám anketní lístek přijde do Vaší poštovní schránky nebo jsou též dostupné u anketních sběrných boxů. Následně vyplněný anketní lístek můžete odevzdat na Městském úřadě přímo v Městském informačním centru nebo v Domě dětí a mládeže Pod střechou anebo v základní škole.  Na těchto místech jsou připraveny anketní sběrné boxy. V elektronické podobě je anketa dostupná z úvodní stránky oficiálních webových stránek města (http://www.mesto-rokytnice.cz). Stačí kliknout na připravený odkaz na výše uvedené webové stránce.

Další články...