Město Rokytnice nad Jizerou má ověřené výzvy

Město Rokytnice nad Jizerou má ověřené výzvy, které byly odhaleny na akci „Spolu pro Rokytnici“. Výzvy, které byly ověřeny veřejnou anketou a ke kterým bude město ve spolupráci s veřejností hledat řešení naleznete zde.

Spolu pro Rokytnici - Anketa odstartována

Od dnešního dne 20. dubna 2017 můžeme hlasovat o desateru výzev pro Rokytnici. Jednotlivé výzvy jsme společně odhalili na akci „Spolu pro Rokytnici“ na Fóru Zdravého města a místní Agendy 21 k udržitelnému rozvoji města. Vše probíhalo za vzájemné spolupráce veřejnosti, Národní sítě Zdravých měst ČR a města. Anketou si stanovíme  důležitost jednotlivých výzev.  Anketa je dostupná jak v tištěné podobě, tak i v elektronické podobě. V tištěné podobě Vám anketní lístek přijde do Vaší poštovní schránky nebo jsou též dostupné u anketních sběrných boxů. Následně vyplněný anketní lístek můžete odevzdat na Městském úřadě přímo v Městském informačním centru nebo v Domě dětí a mládeže Pod střechou anebo v základní škole.  Na těchto místech jsou připraveny anketní sběrné boxy. V elektronické podobě je anketa dostupná z úvodní stránky oficiálních webových stránek města (http://www.mesto-rokytnice.cz). Stačí kliknout na připravený odkaz na výše uvedené webové stránce.

Spolu pro Rokytnici

V rámci Projektu Zdravé město a místní Agendy 21 se v letošním roce poprvé uskuteční interaktivní diskuzní setkání „Spolu pro Rokytnici“. Budeme spolu hovořit hned o šesti tématech - oblastech, ve kterých budeme hledat ty nejzásadnější výzvy (problémy) pro Rokytnici.

Pro každé téma bude vyhrazen jeden stůl. U prvního stolu budeme diskutovat na téma ekonomika a cestovní ruch, u druhého na téma školství a kultura, u třetího na téma infrastruktura a veřejná správa, u čtvrtého ohledně životního prostředí a u pátého stolu ohledně sociálních a zdravotních služeb. Šestý stul je určen, pro naše děti a je nazván jako „Stůl mladých“, ano i děti s námi budou hledat naše výzvy. Město tak chce získat, co nejširší zpětnou vazbu o rozvoji Města od svých občanů. Doufáme, že se podaří, aby se u jednotlivých stolů sešli nejen zástupci veřejné zprávy, ale i široká veřejnost (zástupci z řad neziskového i podnikatelského sektoru, vzdělávacích a odborných institucí a další). Společně pak odhalíme těch 10 nejzásadnějších výzev pro Rokytnici.

Pokračovat ve čtení

Další články...